Новая функция "Пропуски"

МЕТОДИЧЕСКОЕ ОБЪЕДИНЕНИЕ УЧИТЕЛЕЙ БЕЛОРУССКОГО ЯЗЫКА И ЛИТЕРАТУРЫ

Дата: 6 марта 2013 в 18:31, Обновлено 12 января в 22:53

З 20 па 25 лістапада 2017 года  ў гімназіі-каледжы пройдзе Тыдзень беларускай мовы і літатратуры пад дэвізам “З любоўю да роднага слова”. Тыдзень будзе праходзіць у рамках юбілеяў Я.Купалы і Я.Коласа і 500-годдзя беларускага кнігадрукавання.

Прапануем кароткі агляд мерапрыемстваў :

У панядзелак, 20 лістапада, можна зрабіць цікавыя фотаздымкі ў фотазоне “Скарына і наш час”, пабываць у віртуальным музеі.

У аўторак, 21 лістапада, можна праверыць свае веды, прыняўшы ўдзелу розных конкурсах.

22  лістапада, у сераду, дзень будзе пачынаць акцыя “Чытаем творы Я.Коласа”. У гэты дзень пры ўваходзе у школу вас папросяць прачытаць радкі з твораў Я. Коласа.Успомніце прыгожае паэтычнае слова і пачніце дзень незвычайна.

У чацвер, 23  лістапада, мы запрашаем усіх на кірмаш нацыянальных беларускіх страў, дзе можна будзе не толькі смачна зесці, але пагуляць і ў цмкавыя пазнавальныя гульні.

У пятніцу, 24 лістапада, чакаем удзельнікаў гульняў “Эрудыт” і “Поле цудаў”.

25 лістапада, у суботу, а 10 гадзіне запрашаем на падвядзенне вынікаў, закрыццё тыдня.  Упэўнены, што будзе шмат узнагарод, бо вучні нашай гімназіі любяць роднае слова. І як доказ таму – мінулагодні  Рэспубліканскі конкурс юных чытальнікаў “Жывая класіка”  і  Дыплом

II   ступені ў вучня 8 класа Ляшковіча Аляксея.

Запрашаем прыняць актыўны удзел  у шматлікіх мерапрыемствах, падрыхтаваных у рамках тыдня.

Метадычная тэма ў 2017/2018 навучальным годзе

"Пошукі эфектыўных методык у выкладанні

беларускай мовы і літаратуры»

Мэта: стварэнне ўмоў для працы педагогаў у пошуках эфектыўных методык у выкладанні беларускай мовы і літаратуры.

Задачы:

1. Працягваць сістэматычную работу па вывучэнні вучэбна-метадычнага і нарматыўнага прававога забеспячэння выкладання  беларускай мовы і літаратуры;

2. Працягваць сістэмную работу па вучэбна-метадычнаму забеспячэнню адукацыйнага працэсу  і інфармацыйнаму забеспячэнню педагогаў прафесійнай інфармацыяй;

3. Удасканальваць грані адукацыйнага працэсу на аснове ўкаранення ў практыку работы прадуктыўных педагагічных тэхналогій, арыентаваных на развіццё асобы дзіцяці і ўдасканаленне педагагічнага майстэрства настаўніка;

4.  Выяўляць і вывучаць эфектыўную педагагічную практыку, распаўсюджваць яе. Садзейнічаць самаадукацыі членаў метадычнага аб’яднання настаўнікаў беларускай мовы і літаратуры, удзелу ў рабоце семінараў, канферэнцый, актывізаваць працу ў падрыхтоўцы публікацый;

5. Працягваць  работу са здольнымі вучнямі;

6. Садзейнічаць развіццю інфармацыйнай культуры членаў метадычнага аб’яднання настаўнікаў беларускай мовы і літаратуры праз сістэмнае выкарыстанне сучасных інфармацыйна-камунікатыўных тэхналогій ва ўсіх відах і формах адукацыйнай практыкі.

Преподавание учебных предметов белорусский язык и литература осуществляют следующие учителя:

Крупенчик Галина Дмитриевна

Руководитель МО,

учитель белорусского языка и литературы первой категории

Конон Валентина Викторовна Учитель белорусского языка и литературы высшей категории
 Барковская Елена Владимировна Учитель белорусского языка и литературы первой категории
Терешко Наталья Викентьевна Учитель белорусского языка и литературы первой категории
Яркевич Лариса Николаевна Учитель белорусского языка и литературы первой категории

Учителя методического объединения белорусского языка и литературы работают над воспитанием у учащихся патриотизма, развитием интереса к национальной культуре, традициям и искусству.